Son güncelleme : 23 Şubat 2017 - 6:50
Hoş geldiniz sayın ziyaretçi ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYELİK

Haberbank.com

Çok Bulutlu İstanbul 21°C
  • Dolar : 3.582 - Yükselişte
  • Euro : 3.787 - Yükselişte
  • Altın : 142.401 - Düşüşte
  • BIST : 88531.28 - Aynı Seviyede
Aile hekimliği için randevu sistemi başladı
Aile hekimine gidecekler dikkat. Artık aile hekiminize gitmeden önce de randevu alacaksınız. Peki, bugün başlayan uygulama nasıl işleyecek? Aile hekimliğinden randevu nasıl alınacak?
Aile hekimliği için randevu sistemi başladı


0
Ve aile hekimliğinde yeni sistem bugün itibariyle başladı. Artık aile hekimine giderek muayene olmadan önce randevu alacaksınız. Hastane randevu sisteminin bir benzeri olan uygulama ile hastalar telefonla ya da internet üzerinden aile hekimlerinden randevu alabilecek.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Hakkı Öztürk, aile hekimliklerinde başlatılan randevu sistemi hakkında bilgi verdi. Sistemin nasıl işleyeceğini anlatan Öztürk bakanlığın "Merkezi Hastane Randevu Sistemi"nin adının, "Merkezi Randevu Sistemi" olarak değiştirildiğini söyledi.

Öztürk'ün verdiği bilgiye göre 1 Temmuz'dan itibaren hastalar sadece hastane başvuruları için değil aynı zamanda aile hekimleri için de randevu alabilecek.

Hastaların aile hekimlerinden randevularını telefonla "Alo 182 Çağrı Merkezi", internet ortamında "www. hastanerandevu.gov.tr" adresi, mobil cihazlarla ise "Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması" ile alabileceğini bildiren Öztürk, "Herhangi bir zorunluluk yok ama randevuyla gidilirse vatandaşlarımız beklemeden aile hekimine muayene olabilir" dedi.

Peki, acil bir durum halinde randevu alınmasına gerek var mı? Aile hekimlikleri acil durumlarda randevuya bakmadan acil hastaya öncelik veriyor.

OKUYUCU YORUMLARI ( 0 )

YORUM EKLE

ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER GALERİLER

POPÜLER VİDEOLAR