Son güncelleme : 23 Şubat 2017 - 6:50
Hoş geldiniz sayın ziyaretçi ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYELİK

Haberbank.com

Çok Bulutlu İstanbul 21°C
  • Dolar : 3.582 - Yükselişte
  • Euro : 3.787 - Yükselişte
  • Altın : 142.401 - Düşüşte
  • BIST : 88531.28 - Aynı Seviyede
CHP'nin Ankara adayı kim?
CHP'nin yerel seçimlerde Sivas adayı olarak Abdüllatif Şener'i, İstanbul adayı olarak da Mustafa Sarıgül'ü göstereceği iddialarına bir yenisi daha eklendi. Buna göre CHP'nin Ankara adayı kim olacak?
CHP'nin Ankara adayı kim?


0

Birgün gazetesi, yerel seçimlere kısa bir süre kala, partilerin büyükşehir belediye başkan adayları hakkında şok bir iddia ortaya attı. Doğan Tılıç'ın yazısına göre CHP Ankara Büyükşehir başkan adaylığı için Melih Gökçek'in karşısına İçişleri eski Bakanı Sadettin Tantan'ı çıkaracak.

Ankara kulislerinde eski bir bakan ve iki CHP milletvekili ile bir grup işadamının yaptığı konuşmaya köşesinde yer veren Doğan Tılıç, CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ı düşündüğünü öne sürdü.

Tılıç, köşesinde, "CHP’de sağa yanaşarak, sağdan adaylar göstererek seçim kazanabileceğini düşünen bir akıl var ve bu yerel seçimlere ilişkin de aynı akıl devreye giriyor" ifadelerini kullandı.

'KENDİ İÇLERİNDE DÜZGÜN BİRİNİ BULAMIYORLAR MI?'

Tılıç, "O odada bulunan ve belki de hep sağa oy vermiş kişilerin Tantan’ı duyunca şaşırdıklarını, 'olacak şey değil' tepkisi verdiklerini, o ismi telaffuz eden CHP milletvekilleri de duydu. Ben, eski politikacıya 'CHP’de zaman zaman sağdan adaylar göstererek seçim kazanabilecekleri anlayışı öne çıkıyor. Ne dersiniz, başarılı olur mu?' diye sordum; 'Kendi içlerinde düzgün birini bulamıyorlar mı?' cevabını verdi" diye yazdı.

SADETTİN TANTAN KİMDİR?

Sadettin Tantan, Emniyet’te çeşitli görevler aldıktan sonra emekli olarak, 1994’te ANAP'tan siyasete adım attı ve Fatih Belediye Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999 seçimlerinden önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı gündeme geldi. Ancak daha sonra milletvekilliğine aday gösterildi ve Parlamento'ya girdi. DSP-MHP-ANAP koalisyonunun kurduğu 57. hükümette İçişleri Bakanı olarak görev aldı. 2001 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığı görevinden alınmasını takiben önerilen Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı teklifini kabul etmedi ve partisinden istifa etti. Ocak 2002’de Yurt Partisini kurdu ve 25 Ağustos 2002 tarihinde yapılan Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkanlığa seçildi.


OKUYUCU YORUMLARI ( 0 )

YORUM EKLE

ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER GALERİLER

POPÜLER VİDEOLAR