Son güncelleme : 23 Şubat 2017 - 6:50
Hoş geldiniz sayın ziyaretçi ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYELİK

Haberbank.com

Çok Bulutlu İstanbul 21°C
  • Dolar : 3.582 - Yükselişte
  • Euro : 3.787 - Yükselişte
  • Altın : 142.401 - Düşüşte
  • BIST : 88531.28 - Aynı Seviyede
Deniz Atalay'dan Doğan Küçükemre'ye Eto cevabı
Beşiktaş'ın Haziran ayında yapılan seçiminde başkan adayı Serdal Adalı'nın listesinde bulunan Doğan Küçükemre'nin Eto ile ilgili açıklamalarına Beşiktaş Asbaşkanı Deniz Atalay'dan cevap geldi.
Deniz Atalay'dan Doğan Küçükemre'ye Eto cevabı


0
Beşiktaş'ta Eto kapışması devam ediyor. Beşiktaş başkanlığına aday olan Serdal Adalı'nın yönetim kurulu listesinde bulunan ve seçim yarışının devam ettiği dönemde Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'yu transfer edebilmek için bu futbolcunun menajeri ile görüşmeler yürüten Doğan Küçükemre'nin Eto ile ilgili yaptığı yeni açıklamalara Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Futbol Transfer Komitesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay'dan yanıt geldi. Beşiktaş'ın internet sitesinde yer alan açıklamada Deniz Atalay Küçükemre'nin iddia ettiği maliyette Eto'yu Türkiye'ye getirmesi halinde Beşiktaş'ın bu futbolcuyu transfer etmeye hazır olduğunu söyledi.

“DOĞRUYU ARAYAN TARAF BENİM”


Doğan Küçükemre'nin bazı medya organlarında adını kullanarak yaptığı açıklamaları şaşkınlıkla okuduğunu ifade eden Deniz Atalay, “Öncelikle şunu belirteyim, aramızda uzun yıllara dayanan bir hukuk mevcut olan Sayın Küçükemre ile seçim sürecinin ardından konuştuğumuz doğrudur. Ancak bir başka doğru da arayan tarafın Sayın Küçükemre değil, ben olduğumdur. Görüşmemizin ana konusu transfer değil, seçim süresince iç bünyede yaşanılan sıkıntılar ve bunların camiamıza zarar vermeden giderilmesi temennileri olmuştur. Seçim süresi boyunca spekülasyonu yapılan Samuel Eto'o'nun transferi vaadinin gerçek olup olmadığı başkanımız Fikret Orman'ın isteği üzerine Sayın Küçükemre'ye yine benim tarafımdan sorulmuştur. Sayın Küçükemre söz konusu futbolcuyu 5 milyon euro civarında bir rakama transfer edebileceklerini, seçimi kazandıkları takdirde bu maliyetin yarısının Sayın Serdal Adalı, geri kalanının da yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılamasını planladıklarını aktarmıştır” dedi.

“ETO!YU TRANSFER ETMEYE HAZIRIZ”


Deniz Atalay Doğan Küçükemre ve Serdal Adalı'ya Eto transferi ile ilgili çağrıda da bulunurken şunları söyledi: “Ancak yaptığımız kısa bir araştırmanın ardından Sayın Adalı ve Sayın Küçükemre'nin Samuel Eto'o'nun kendisiyle değil, o günlerdeki seçim stratejisi gereğince sadece bazı menajerlerle ve avukatlarla görüşmeler yaptığı ve söz konusu transferin bu rakamların çok üstünde gerçekleşebileceği tespit edilmiştir. Hal böyleyken Sayın Küçükemre'nin söz konusu futbolcuyu 5 milyon euro civarında bir maliyetle yarım saatte transfer edebileceği iddialarını hala yüksek sesle telaffuz edebiliyor olması son derece manidardır ve hayal mahsulüdür. Sayın Adalı ve Sayın Küçükemre'ye şu çağrıda bulunmaktayız: İddia ettiğiniz şartlarda ve maliyette anlaşıp ülkemize getireceğiniz Samuel Eto'o'nun transferini gerçekleştirmeye tüm maliyetlerini üstlenerek, yönetim kurulumuz hazırdır. Beşiktaş kamuoyu bu iddialarınızın arkasında durmanızı ve bu transferi gerçeğe dönüştürmenizi beklemektedir”

Doğan Küçükemre geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Eto transferi ile ilgili olarak, “Kongre sonrasında görüştük. Eto’o için gittim ve görüşme yaptım. İstedikleri takdirde bu oyuncuyu Milano’ya giderek getirebileceğimi, yıllık da 5 milyon euro ödeneceğini belirttim. Ancak sonra dönüş yapmadılar” demişti.

OKUYUCU YORUMLARI ( 0 )

YORUM EKLE

ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER GALERİLER

POPÜLER VİDEOLAR