Son güncelleme : 23 Şubat 2017 - 6:49
Hoş geldiniz sayın ziyaretçi ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYELİK

Haberbank.com

Çok Bulutlu İstanbul 21°C
  • Dolar : 3.581 - Yükselişte
  • Euro : 3.787 - Yükselişte
  • Altın : 142.384 - Düşüşte
  • BIST : 88531.28 - Aynı Seviyede
Halkalı Gümrük Müdürlüğü Büyükçekmece'ye taşınıyor
Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma töreni Salı günü gerçekleştirilecek.
Halkalı Gümrük Müdürlüğü Büyükçekmece'ye taşınıyor


0
Yap-İşlet Devret modeli ile Büyükçekmece’de yeniden inşa edilecek olan Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’nin (Lojistik Merkezi) temel atma töreni17 Eylül 2013 Salı günü saat 11.00’de Büyükçekmece-Çatalca’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, milletvekilleri, bürokratlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) iştiraklerinden olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret AŞ (GTİ) tarafından Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak olan yeni Gümrük Kompleksi, toplam 215.834 metrekare gümrüklü alan ve 64.676 metrekare kapalı alana sahip olacak. GTİ, bugüne kadar Habur, Cilvegözü, Kapıkule, Sarp, Hamzabeyli ve Nusaybin gümrük kapılarını modernize ederek hizmete sundu.

Türkiye’nin dış ticaret hacminin her yıl büyümesi, 2023 yılı ihracat hedefinin 500 milyar dolar ve dış ticaret hacmi hedefinin ise 1 trilyon dolar olması, orta ve uzun vadede Halkalı Gümrük Müdürlüğü’nün önemini bir kat daha artırdı. Bu vizyon kapsamında dış ticaretimizin yıllık yaklaşık 40 milyar dolarının gerçekleştirildiği Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri’ne (Lojistik Merkezi) ait yatırımların bir yıl içinde tamamlanması planlandı.

Modernizasyon sonrası Halkalı Gümrük Müdürlüğü Yeni Tesisleri (Lojistik Merkezi); x-ray araç ve kargo tarama sistemleri, araç plaka okuma sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, kapalı devre kamera sistemi, elektronik kantarlar ve benzeri yenilikleri içeren modern teknik bir altyapı, depolama alanları, taşımacılık sektörü firmaları için ofis alanları, restoran, banka, sigortacılık gibi hizmetlerinin sunulduğu, kullanıcıların her türlü ihtiyacının karşılanacağı tesislere kavuşacak.

TARİH : 17 Eylül 2013 Salı

SAAT : 11:00

YER : TEM Çatalca Gişeleri

Büyükçekmece-Çatalca Yolu Muratbey – İSTANBUL

OKUYUCU YORUMLARI ( 0 )

YORUM EKLE

ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER GALERİLER

POPÜLER VİDEOLAR