Son güncelleme : 23 Şubat 2017 - 6:49
Hoş geldiniz sayın ziyaretçi ÜYE GİRİŞİ YENİ ÜYELİK

Haberbank.com

Çok Bulutlu İstanbul 21°C
  • Dolar : 3.581 - Yükselişte
  • Euro : 3.787 - Yükselişte
  • Altın : 142.384 - Düşüşte
  • BIST : 88531.28 - Aynı Seviyede
Taliban'dan rehine açıklaması
Taliban sözcüsü Mücahit, ''Afganistan'da rehin alınan yabancıların arasında Türklerin de bulunduğuna emin olursak serbest bırakabiliriz'' dedi.
Taliban'dan rehine açıklaması


0


Afganistan'daki Taliban örgütünün sözcüsü Zabihullah Mücahit, Logar'ın Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde acil iniş yapan helikopterdeki yabancıların arasında Türk vatandaşlarının olduğunun doğrulanması halinde kendilerini serbest bırakabileceklerini söyledi.

AA muhabirine açıklama yapan Mücahit, rehinelerin güvenli bir bölgede bulunduğunu, durumlarının iyi olduğunu, endişe edilmemesi gerektiğini dile getirdi. 

Mücahit, "Türkiye devleti ve milletini Müslüman olduğu için sevdiklerini" belirterek, rehineler arasında Türk vatandaşı olup olmadığı konusunda Türk yetkililerinin kendileriyle temasa geçmesini istediklerini ifade etti.

Ellerindeki rehinelerin Amerikalı olabileceğini düşünerek dün bir açıklama yaptıklarını ancak gruptakilerin tamamının, Amerikalı olmadıklarını söylediğini aktaran Mücahit, kimlik araştırmasına devam ettiklerini söyledi. Mücahit, "Yabancıların arasında Türklerin de bulunduğuna emin olursak serbest bırakabiliriz" ifadesini kullandı.

Horasan Logistics şirketine ait MI-8 tipi bir helikopter, dün Logar'ın Azre ilçesine bağlı Deremengel bölgesinde, kötü hava şartlarından dolayı acil iniş yapmış, helikopterde bulunan MT İnşaat şirketinde çalışan 8 Türk mühendisi ile üç kişi Taliban tarafından alıkonulmuştu.

OKUYUCU YORUMLARI ( 0 )

YORUM EKLE

ÇOK OKUNANLAR

POPÜLER GALERİLER

POPÜLER VİDEOLAR